W Rudnej rusza ścieżka edukacyjna, którą udało się zbudować dzięki Stowarzyszeniu Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego Rudna. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się prawdziwym pszczołom, poznać też sporo teorii na temat ochrony pszczół, produkcji prawdziwego miodu i jego dobroczynnych skutków.

W Rudnej 2 października ruszyła działalność ścieżki edukacyjnej – pasieka szkolna. 

– Zbudowaliśmy ją my i nasi patroni. To realizacja projektów z zakresu działań lokalnych. Każdy będzie miał okazję zobaczyć życie pszczół. Jest pasieka składająca się na obecną chwilę z trzech rodzin pszczelich. Będzie możliwość wejścia do pasieki. Przygotowaliśmy ubrania ochronne, by było bezpiecznie. To działania głównie dla dzieci i młodzieży, bo stawiamy na edukację, ale pamiętamy tez o seniorach – mówił Zbigniew Smoła Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego Rudna – Pszczelarstwo to zawód, który praktycznie zanika. Jest niedoceniany. Ludzie nie wiedzą jak naprawdę wygląda prawdziwy miód i prawdziwe pszczele produkty. Stawiamy też na ochronę środowiska. To dla nas bardzo ważne – dodawał Zbigniew Smoła.  

By skorzystać ze zdobywania wiedzy na ścieżce edukacyjnej, wystarczy zgłosić swoją gotowość. Stowarzyszenie czeka przede wszystkim na grupy zorganizowane. W ramach warsztatów przewidziano nie tylko zwiedzanie pasieki, ale też prelekcje multimedialne prezentujące życie pszczół miodnych i ochronę środowiska.

Kontakt jest możliwy za pomocą maila:  stow.pszczelarzyrudna@wp.pl lub za pomocą profilu na facebooku pod hasłem Stowarzyszenie Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego Rudna. Można też zadzwonić i umówić wizytę pod numerem telefonu 696 475 836.

Poprzedni artykułSpotkanie samorządowców Zagłębia Miedziowego i KGHM – FOTO
Następny artykułBieg wokół Żelaznego Mostu – charytatywnie dla Amelki