Organizatorami spotkania dla przedstawicieli samorządów Zagłębia Miedziowego był KGHM Polska Miedź S.A. oraz Związek Pracodawców Polska Miedź. Tematem przewodnim była strategia społeczna samorządów. Wymieniano doświadczenia, uwagi i dobre praktyki. Obecni byli praktycznie wszyscy z powiatów, gmin i miast Zagłębia poza kimkolwiek z Lubina.

W środę 2 października w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie spotkali się włodarze powiatów, miast i gmin Zagłębia miedziowego. Na biznesowy miting zaprosił KGHM i ZPPM.

Jako firma globalna działamy na całym świecie, ale to w Zagłębiu tutaj chcemy działać przede wszystkim. Tutaj jest 80% naszej produkcji, tu jest większość naszych pracowników, naszych działań, ale też większość oddziaływania na środowisko. Razem z samorządami chcemy wypracować takie taktyki, działania i politykę, które pozwolą, by mieszkańcy, w tym oczywiście nasi pracownicy, czuli się świetnie w tym środowisku, by mieli coraz wyższą jakość życia – mówiła Lidia Marcinkowska, dyrektor naczelny ds. komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

O działaniach z myślą o rodzinach i dobrych praktykach mówił specjalnie zaproszony na to spotkanie Krzysztof Soska, wiceprezydent Szczecina – Rozmawiamy o odpowiedzialności społecznej samorządów za polskie rodziny. Będę przedstawiał przykłady szczecińskie, dotyczące polityki prorodzinnej, rozwiązania, które wspierają młode rodziny, ale także seniorów – mówił w Lubinie Krzysztof Soska.

Na spotkanie do siedziby KGHM w Lubinie przyjechali praktycznie wszyscy przedstawiciele powiatów, miast i gmin Zagłębia Miedziowego, a wśród nich był włodarz Polkowic. – Z miesiąca na miesiąc widzę coraz większą otwartość KGHM do współpracy, do rozmów, i widzę też efekty, bo to jest najważniejsze żeby ta nasza współpraca nie opierała się tylko i wyłącznie na rozmowach i dialogu, ale przede wszystkim na efektach, których oczekują zarówno pracownicy KGHM jak i mieszkańcy Zagłębia Miedziowego – Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Spotkania biznesowe dla samorządowców Zagłębia Miedziowego w KGHM mają być cykliczne. Zmianie będzie ulegała tylko tematyka podejmowana na nich.

Poprzedni artykułMandat 1500 zł i 30 punktów. Oddał prawo jazdy
Następny artykułPszczoły – jak żyją? Dlaczego są ważne? Jak je chronić?