Kandydaci okręgu 1 w Lubinie będą mieli okazję do wymiany zdań, zaś wyborcy do posłuchania w czwartek 3 października o 18:00 spotkają się, ci, którzy chcą zdobyć zaufanie wyborców i dostać się do parlamentu na najbliższą kadencję. Organizatorami wydarzenia są lokalne stowarzyszenia.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu lokalne stowarzyszenia „Tak dla Lubina”,”Miasto dla Mieszkańców”, „Civis Europea” oraz Ruchu Społecznej Aktywności Obywatelskiej postanowiły zorganizować debatę z udziałem kandydatów do parlamentu.

– Debata ta to próba stworzenia miejsca do dyskusji przedstawicieli różnych opcji politycznych, a także przestrzeń do bezpośredniego kontaktu wyborcy ze swoimi kandydatami. Mamy rzadką okazję, aby w jednym miejscu, w jednym czasie porozmawiać o nurtujących nas problemach, poznać i posłuchać co mają do zaproponowania nasi potencjalni przedstawiciele i w dniu wyborów dokonać świadomego wyboru. Swoja obecność już potwierdzili kandydaci Lewicy (KW SLD) i Koalicji Obywatelskiej (KKW Koalicja Obywatelska PO NIPL Zieloni) – informują organizatorzy, którzy zachęcają pozostałe komitety do udziału w takiej formule spotkań z wyborcami.

Przywykliśmy do kampanii opartej na plakatowaniu i rozdawaniu ulotek. Najwyższy czas przełamać taki styl i aranżować jak najwięcej bezpośrednich spotkań, gdzie można dyskutować, wymieniać poglądy w duchu wzajemnego poszanowania – mówią organizatorzy debaty.

Debata będzie miała miejsce 3 października 2019 o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej Nasza Chata, przy ul. Karkonoska 1