Dziewczęta z Tymowej i chłopcy z Rudnej wygrali w kategorii młodzieży, zaś panie i panowie z Zimnej Wody zdominowali podium dla dorosłych w XI Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych jednostek OSP z terenu gmin powiatu lubińskiego. Zmagania miały miejsce w Szklarach Górnych w sobotę 28 września.

XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP z całego powiatu odbyły się na boisku w Szklarach Górnych.

– Gminy Lubin, Rudna i Ścinawa wystawiły swoje najlepsze jednostki OSP, które wygrywały w eliminacjach gminnych. Mamy podział na młodzieżowe drużyny pożarnicze w wieku do 18 lat, kobiece i męskie. Mamy podstawowe dwie konkurencje –  sztafeta pożarnicza, czyli bieg z elementami przeszkód. Te należy pokonać bez błędów. Drugi element to ćwiczenia bojowe, widowiskowe z użyciem węży i pomp, czyli urządzeń, które używa się przy pożarach na  co dzień – mówił mł. bryg. Eryk Górski, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Wśród młodych strażaków była dziewczęca drużyna z OSP w Tymowej.

Każda z nas jest różnie w zespole. Jedne są kilka miesięcy, inne kilka lat. Dziś musimy rozwinąć linię gaśniczą, nalać wody do nalewaków i zrobić węzły. To nie jest trudne, ale trzeba się pospieszyć – mówiły Natalia Kasperska, Emilia Deberstein i Kasia Kwiatek z Tymowej. – Żeby być strażakiem trzeba chcieć i lubić pomagać. To najważniejsze – mówiły dziewczyny.

Zwycięzcy sobotnich zawodów będą reprezentowali powiat lubiński w eliminacjach wojewódzkich. Kolejny etap to zawody krajowe.