W strzelnicy lubińskiego LOK – u odbył się trzeci z czterech etapów zmagań pod hasłem „Cztery pory roku”. Na zawody strzeleckie do Lubina przyjechali zawodnicy z Legnicy, Polkowic, Jawora i Złotoryi.

W sobotę 28 września w strzelnicy LOK w Lubinie odbył się trzeci etap zmagań pod nazwą “Cztery pory roku”.

– To zawody organizowane przez cały rok. Dziś mamy trzeci, letni rzut. W listopadzie odbędzie się czwarty, a po nim nastąpi podliczenie wyników. Trzy najlepsze wyniki są brane do ostatecznej klasyfikacji. Przyjechali zwodnicy z Lubina, Polkowic, Jawora, Legnicy i Złotoryi – mówił Andrzej Drogosz, prezes zarządu rejonowego LOK w Lubinie.

Zawody odbywają się w kategoriach kobiet i mężczyzn w karabinku pneumatycznym i pistolecie pneumatycznym. Każdy zawodnik oddaje 30 strzałów.

Nad zmaganiami strzelców czuwało trzech sędziów – dwóch obliczeniowych i jeden główny. Wśród zawodników obecna była Anna Gałka ze strzeleckiego klubu Legnica, która ostatnio podczas zmagań w Tarnowie zdobyła trzykrotne mistrzostwo Polski we wszystkich konkurencjach, w których brała udział.

– Dziś nie jest tak do końca łatwo, bo jestem chora. Miałam zapalenie oskrzeli. Dziś więc jest strzelanie na przymus, a forma  trochę obniżona. Poprzednie etapy tego cyklu były dla mnie nienajgorsze. Miałam raz trzecie i raz drugie miejsce. Dziś jestem około II miejsca. W listopadzie postaram się wskoczyć na najwyższa pozycję – zapewniała w Lubinie Anna Gałka z Legnicy, która w klasyfikacji swojej kategorii zajmuje II miejsce.

Po trzecim etapie w klasyfikacji karabinka pneumatycznego pań prowadzi 12 – letnia Patrycja Wiewióra z Jawora, zaś w pistolecie pneumatycznym Anna Zapart ze Złotoryi. Wśród panów w kategorii karabinka pneumatycznego,  jak na razie prowadzi Tomasz Kurek z Legnicy, zaś w pistolecie Damian Suszczyk z Legnicy.

Poprzedni artykułTrwa Memoriał Iwony Buczek. Na lubińskim Kielichu cała Polska – FOTO
Następny artykułStrażacy OSP z powiatu lubińskiego walczyli o miano najlepszych – FOTO