Funkcjonariusze ruchu drogowego z Lubina podczas kontroli drogowej zatrzymali 3 prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym rozwinęli swoją prędkość powyżej 100 km/h. Dwóch kierujących wpadło w ręce policjantów na drodze krajowej nr 36 relacji Lubin -Wrocław, a jeden z nich na ul. Hutniczej w Lubinie. Za rażące przekroczenie prędkości każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Przez najbliższe 3 miesiące za kierownicą swoich pojazdów nie usiądzie troje kierujących. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy troje stracili swoje prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, który pojazdem marki Land Rover jechał z prędkością 113 km/h w obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Kolejną zatrzymaną na tej trasie była 29-letnia kobieta, mieszkanka powiatu legnickiego, która rozwinęła swoją prędkość o 55 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. W ręce patrolu ruchu drogowego wpadł również kierujący samochodem osobowym marki Audi, który w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h, pędził 94 km/h. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie kierował samochodem i zostanie zatrzymany przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeżeli natomiast ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd, wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

inf.fot.  asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułNITROERG otwiera nową inwestycję i podwaja zdolności produkcyjne
Następny artykułNordic walking z KGHM – sport to zdrowie