28 września 2019, w sobotę na lubińskim Kielichu znowu będzie się działo, a to za sprawą VI już Memoriału Iwony Buczek. Patronat nad impreza objął Polski Związek Alpinizmu. Rokrocznie udział w imprezie biorą miłośnicy wspinaczki z całego kraju. Organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie.

Szósty rok z rzędu w Lubinie na Kielichu odbędzie się Memoriał Iwony Buczek.

– Chcemy uczcić pamięć naszej Koleżanki Iwony Buczek w najlepszy możliwy sposób – przyjacielską rywalizacją na Kielichu. To obiekt, na którym Iwona rozpoczynała swoją przygodę ze wspinaczką i który bardzo lubiła – mówi Stanisław Barabaś ze Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie – Wspinanie niesłusznie ma opinię sportu elitarnego i ekstremalnego. To tylko część, najbardziej wyczynowych, wspinów. W warunkach treningowych, pod okiem instruktorów, jest bezpieczną, atrakcyjną i doskonale wpływającą na sprawność fizyczną i kondycję psychiczną formą aktywności. Mogą i uprawiają ją z powodzeniem dzieci. Z pewnością wpływ na popularyzację wspinaczki ma decyzja MKOI o wprowadzeniu tej dyscypliny do programu Igrzysk, a także sukcesy polskich zawodników. Przypomnę, że mamy aktualną mistrzynię świata w czasówce – Olę Mirosław. Marzę o tym, aby w jej ślady poszedł któryś z naszych sportowców – podkreśla Stanisława Barabaś

Za rok na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, po raz pierwszy w historii, rozdane zostaną medale w dyscyplinie: wspinaczka sportowa. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał to, co sportowcy wiedzą od dawna – wspinaczka jest ogólnorozwojowa, bezpieczna, widowiskowa i warta promowania, a zatem może się zdarzyć, że za tydzień na lubińskim Kielichu zmierzą się przyszli olimpijczycy.

Na zwycięzców Memoriału czeka pula nagród o wysokości ponad 6 tysięcy złotych i atrakcyjne nagrody rzeczowe, które będą rozlosowywane również wśród wszystkich uczestników. Zapisać można się przez dostępny na stronie Stowarzyszenia formularz zgłoszeniowy, a także w biurze zawodów w dniu ich rozgrywania.

Poprzedni artykułFestiwal Gier planszowych i bitewnych w Muzie – FOTO
Następny artykułParkrun Lubin po raz 223 – FOTO