„Gramy w Muzie” to wydarzenie które zorganizował Lubiński Klub Fantastyki i CK Muza. Miłośnicy gier planszowych przez wiele godzin mogli grać w planszówki, gry bitewne, sesje RPG czy LARP-y. Były też warsztaty malowania figurek czy quiz wiedzy o fantastyce.

Sobota w CK Muza upłynęła pod znakiem gier. Były gry bitewne i planszowe. Można było przyjrzeć się jak powstają figurki na drukarce 3D, jak je się maluje. Poza tym zadbano o miłośników sesji RPG czy gier z cyklu LARP.

Dziś mamy większe spotkanie. Wcześniej organizowaliśmy coś, co nazywało się „Kości zostały rzucone”. Najczęściej w takie wydarzenia angażuje się młodzież. Osobiście lubię, że mogę tu spotkać się z ludźmi by pograć twarzą w twarz – mówi Kamil Stefaniach z Lubińskiego Klubu Fantastyki.

Dziś gramy w gry planszowe, fabularne i figurkowe. Jest trochę większa impreza niż dotychczas. Planszówki zadomowiły się w Muzie, bo gramy już trzeci rok. Gry planszowe odstresowują, pozwalają spotkać się z innym człowiekiem, a o to właśnie tu chodzi – mówiła Krystyna Huzarewicz z CK Muza.

– Grami bitewnymi zainteresowałem się kilka lat temu, gdy mój syn zaczął się tym interesować. To nam dało wspólnie spędzony czas. Tego typu gry rozwijają zmysł strategiczny, taktyczny, umiejętności logicznego myślenia, negocjacji, ale też umiejętności społeczne ponieważ gra się nie przez komputer, ale twarzą w twarz – mówił Marcin Szymankiewicz, miłośnik gier planszowych i bitewnych – To nie tylko gra, bo te figurki robi się samodzielnie. Elementy terenu zwykle kupuje się w stanie surowym. Trzeba je wyczyścić, pomalować. Tereny przygotowuje się samemu lub kupuje. Wiadomo, że jak robi się to samodzielnie to jest taniej, ale potrzebujemy wtedy więcej czasu. Te gry to odskocznia. Dzięki nim można oderwać się od stresujących sytuacji, ale też można wspólnie z rodziną spędzić czas – mówił Marcin Szymankiewicz – Za 2 tygodnie 5 – 6 października w MOK w Głogowie odbędzie się Festiwal Gier Planszowych „W to mi graj”. Będzie można pograć w gry planszowe Stowarzyszenia Bastion Głogów. Mamy ponad 300 gier, w których na pewno coś się znajdzie dla każdego. Będzie można zagrać też z  prezydentem Głogowa, który nas mocno wspiera – dodaje Marcin Szymankiewicz, zrzeszony w Stowarzyszeniu Bastion Głogów.