IV Turniej Piłkarski zorganizowany przez Związek Pracodawców Polska Miedź wygrali piłkarze oddziału Zakład Hydrotechniczny. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy ZG Rudna, zaś na trzecim ZG Lubin. W sumie w rozgrywkach wzięło udział 14 drużyn.

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprosił na rozgrywki piłkarskie  w ramach IV już turnieju.

Ten turniej na stałe wpisał się w agendę wydarzeń organizowanych przez ZPPM, ale też w agendę wydarzeń sportowych na terenie Zagłębia Miedziowego. Mamy tu szeroką reprezentację przedstawicieli KGHM  – mówił Paweł Kura ze Związku Pracodawców Polska Miedź – Związek Pracodawców Polska Miedź podejmuje aktywność na różnych poziomach: seminariów, szkoleń, konferencji. Uczestniczymy też aktywnie w procesie tworzenia tzw. dobrego prawa, ale ważnym elementem naszej aktywności jest poziom integracji. Integracja sportowa pełni bardzo ważną funkcję społeczną zwłaszcza w takich społecznościach, jak ta nasza miedziowa. Mamy tu szeroką reprezentację samorządów, policji, duchownych, oddziałów KGHM, Zakład Hydrotechniczny, Metraco, PeBeKa, Mercus i wiele innych drużyn związanych z Polską Miedzią – mówił Paweł Kura. 

Wśród zawodników na murawie znalazł się Wiceminister Energii Krzysztof Kubów. – To wspaniały turniej. Z roku na rok jest coraz więcej drużyn z różnych środowisk. Są samorządowcy, pracownicy KGHM, grupy kapitałowej, policjanci, księża, a więc szerokie spectrum uczestników. Atmosfera jest wspaniała. Jest dużo uśmiechów i wzajemnej życzliwości. Jest też walka na boisku, bo każdy chce się pokazać  z jak najlepszej strony i chce wygrać. Cieszę się, że możemy się integrować w ten sposób. Sport to zdrowie, więc biegamy, ale to też chwila odpoczynku po ciężkich tygodniach kampanijnych – mówił Krzysztof Kubów w trakcie turnieju. 

Na boisku wśród zawodników nie zabrakło wiceprezesa zarządu KGHM Radosława Stacha. – W KGHM jest wiele inicjatyw sportowych, a ten turniej organizowany przez ZPPM propagujemy. To jest wspaniały pomysł. Jakkolwiek forma ruchu jest dobra dla człowieka i jego zdrowia. Na ziemi dolnośląskiej KGHM mocno działa w zakresie imprez sportowych – mówił Radosław Stach.

 

Poprzedni artykułLubińska młodzież poparła Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – FOTO
Następny artykułSzlachetne serca wdrażają się w Szlachetną Paczkę – FOTO