W Lubinie w sobotę 21 września odbyło się wdrożenie wolontariuszy, którzy będą działać w ramach projektu „Szlachetna paczka”. Pod okiem doświadczonych już wolontariuszy nowi dowiadywali się na czym będą polegały ich obowiązki, czym jest dobra pomoc i jak wspierać tych, którzy tego potrzebują.

Liderzy rejonów i kierująca regionem przez kilka godzin wdrażali wolontariuszy, którzy do grudnia będą aktywnie działać w ramach projektu Szlachetna Paczka.

W naszym rejonie mamy około 20 wolontariuszy, ale przydałoby się więcej, bo im nas więcej, tym lepiej. Moglibyśmy wtedy dotrzeć do większej ilości rodzin. Teraz docieramy do rodzin potrzebujących. Następnie wolontariusze odwiedzają daną rodzinę, kwalifikują ją do projektu. W listopadzie baza rodzin jest otwierana a wtedy wolontariusz ma kontakt i z rodziną, i z darczyńcami. Zaś 7 – 8 grudnia, to weekend cudów kiedy przekazujemy dary. Dziś wdrażamy wolontariuszy, przygotowujemy ich do nowej roli, którą będą pełnić, by poradzili sobie w kontaktach i z darczyńcami. Uczymy, jak pomagać mądrze. Nasz kontakt z rodziną to nie tylko podarowanie prezentu, ale pomoc w wyprowadzeniu ich z trudnej sytuacji, by sami później dawali sobie radę – mówiła Małgorzata Sarama, liderka rejonu Lubin.