Tysiące uczniów w Polsce przyłączyło się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Wśród miast biorących udział w ważnym proteście był też Lubin. Młodzi lubinianie pojawili się w lubińskim Rynku, by pokazać, że stan środowiska jest dla nich ważny.

Na lubińskim rynku w samo południe 20 września zaroiło się od młodzieży, która chce zwrócić uwagę polityków zarówno w kraju, jak i zagranicą na konieczne zmiany w zakresie ochrony klimatu. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbył się w tysiącach miast.

To strajk dla klimatu. To  istotny dzień, bo ostatni piątek przed spotkaniem ONZ w Nowym Jorku. Chcemy zakomunikować władzom na całym świecie, że też mamy głos i chcemy walczyć o przyszłość naszą i naszych dzieci.  – mówi Piotr Żabiński, I LO, przedstawiciel Młodzieżowego Strajku Klimatycznego – Polska powinna powołać niezależną komisję ds. klimatu, a my sami możemy  np. ograniczyć spożywanie mięsa – proponuje Piotr. 

Wśród młodych ludzi słychać było wiele pomysłów, które na co dzień w życiu mogą sprzyjać klimatowi. – Możemy zminimalizować odpady, możemy nie używać artykułów jednorazowych. Staram się to robić, np gdy jestem w sklepie, nie kupuję reklamówek. Kupuje materiałowe torby, wielorazowego użytku – mówiła Natalia Świech z I LO w Lubinie.

Poprzedni artykułPrzejazd na Skłodowskiej wciąż zamknięty
Następny artykułTurniej Piłkarski od Związku Pracodawców Polska Miedź – FOTO

1 KOMENTARZ

  1. Spółdzielnia mieszkaniowa ustronie IV znowu leci z mieszkańcami w Ch… Temperatura wody (zwanej ciepła w domu to zaledwie 34 stopnie celcjusza.! A płacimy za nią dwa razy drożej niż na ustroniu III.!! Dlatego proszę także innych mieszkańców o interwencję w społdzielni oraz składanie skarg do urzędu ochrony praw konsumenta.. Ewentualnie pozew zbiorowy.. Nie dość że nas kroja z ceną to teraz woda nie ma zgodnej z ustawa temperatury..55-60 stopni, żeby chociaż miała 40-45stopni, dlatego ja osobiście złożę sprawę do sądu o niegospodarnosc i i oszustwo bo inaczej człowiek tego nie nazwie. Jestem ciekaw jak ciepła woda jest w domu u Pana Deca (jego czas też już nadszedł i nie pomogą kumoterstwo i kolesiostwa z ludźmi Raczynskiego swoją drogą to pełno ich w radzie spółdzielni zwanej dalej zarzadem(może nierzadem).. Podstawą prawna znajduje się w 1 pkt. 15–19 rozporządzenia ministra infrastruktury z 12 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 56, poz. 461)

Comments are closed.