Przypominamy lubinianom, że przejazd kolejowy na ul. Skłodowskiej wciąż jest zamknięty. Utrudnienia wiążą się z przebudową linii kolejowej prowadzoną przez PKP Polski Linie Kolejowe. Warto zatem planując jazdę w tamtym kierunku, skorzystać z innych dróg dojazdowych. Trudności potrwają do 26 września.

Z centrum Lubina w kierunku MCZ, stadionu czy Polkowic nie przejedziemy ulicą Skłodowskiej. Utrudnienia w ruchu trwają już od 11 września.

– Przejazd w Lubinie na ul. Skłodowskiej jest zamknięty, a w uzgodnieniu zarządcą drogi zostały wyznaczone trasy objazdowe. Na przejeździe prowadzone są prace związane z modernizacją linii kolejowej Legnica – Rudna Gwizdanów. Roboty obejmują przebudowę nawierzchni torowej i drogowej przejazdu. Zostaną zamontowane nowe urządzenia zabezpieczające. Przejazd nadal będzie obsługiwany przez dróżnika przejazdowego. W przyszłym tygodniu – 26 września – roboty zostaną zakończone – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Kierowcy w Lubinie muszą dobrze planować swoje podróże, bo trudności są również na wysokości przejazdu na ulicy 1 Maja. Tam utrudnienia wiążą się z przebudową ulicy Chocianowskiej prowadzoną przez miasto.