W ubiegły weekend lubinian, Patryk Walczuk pojechał do Warszawy na zmagania w Pucharze Polski w Fitness Plażowym. 25 – latek wraca z najwyższym trofeum. Pokonał wszystkich zawodników w dwóch kategoriach. Powoli szykuje się już do listopadowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Na co dzień pracownik ZG Lubin, pasjonat sportu sylwetkowego, od 3 lat na scenie – Patryk Walczuk, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu do listy swoich osiągnięć może dopisać nowe – Puchar Polski, który zdobył w Warszawie.

– Jak zawsze, tak i tym razem pojechałem na zawody pewny siebie, z dobrze przygotowaną formą, a nawet dodam, że tym razem „wykręciłem życiówkę”. W mojej kategorii wzrostowej startowało 12 zawodników, wliczając mnie. Na tych zawodach była to kategoria do 178 cm, a zazwyczaj startuję w tej do 173 cm. Natomiast w kategorii powyżej 178 cm było 21 zawodników. W swojej kategorii wygrałem jednogłośnie, odnosząc też zwycięstwo nad zeszłorocznym Mistrzem Europy, a przypomnę, że jestem tegorocznym Mistrzem Europy. Wygrałem superfinał, czyli pokonałem innych w grupach po 3 zawodników z tych dwóch kategorii wzrostowych. Można powiedzieć, że zdominowałem wszystkich zawodników i zostałem Mistrzem w kategorii Fitness Plażowe na Pucharze Polski. Wszedłem również do eliminacji na Mistrzostwa Świata i aktualnie czekam na powołanie do kadry narodowej na ten wyjazd. Jest to tylko kwestia czasu i formalność, że tam polecę – mówi nam Patryk Walczuk.

Mistrzostwa Świata będą w tym roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w okresie 5 – 10.11.2019.

Poprzedni artykułPrzebudowa Jana Pawła II na nowym etapie. Będą trudności w ruchu – AKTUALIZACJA
Następny artykułPaździernik na różowo z MCZ – z myślą o zdrowiu i dłuższym życiu