W  środę 18 września miał zostać wprowadzony trzeci etap tymczasowej organizacji ruchu w ramach przebudowy ul. Jana Pawła II w Lubinie. Przypomnijmy, że remont trwa do 17 lipca a jego koszt to 8 mln zł, z czego 3 to dotacja. W związku z awarią i przedłużeniem prac bitumicznych termin III etapu remontu Jana Pawła II przesunięto na 23 września.

Trwający od 17 lipca remont części ulicy Jana Pawła II w Lubinie wchodzi w nowy etap.

W związku z tym ruch kołowy na ul. Jana Pawła II zostanie przywrócony w obu kierunkach, jednak zamknięty zostanie wylot na ul. Wierzbową, która  będzie ulicą ślepą. Objazd dla pojazdów do ul. Parkowej zostanie wyznaczony przez ul. Wiśniową, gdzie zostaną  wprowadzone zakazy zatrzymywania się i postoju wzdłuż całej ulicy. Z użytku zostaną wyłączone 3 przystanki  – 2 przy ul. Wiśniowej, oraz 1 przy ul. Jana Pawła II, przy kościele. Zostaną dla nich postawione tymczasowe przystanki na ul. Osiedlowej przy restauracji Pompea. Przebudowa odbywa się zgodnie z planem. Całość powinna zakończyć się zgodnie z naszymi zapowiedziami najpóźniej do końca listopada. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Remont fragmentu Jana Pawła i Chocianowskiej ma kosztować około 8 mln złotych, z czego ponad 3 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych