27 września w CK Muza w Lubinie zaróżowi się, a to za sprawą I Konferencji inaugurującej miesiąc profilaktyki raka piersi pod hasłem „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo”. Organizator, Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie, zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do bezpłatnego udziału w spotkaniu. W ofercie są darmowe badania, wykłady i rozmowy ze specjalistami, a dzięki sponsorom także wydarzenia towarzyszące, w tym konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

27 września 2019 od godziny 16.00 do 20.00 panie, niezależnie od wieku, mogą poszerzyć wiedzę na temat zapobiegania i rozpoznawania nowotworu piersi. I Konferencja inaugurująca miesiąc profilaktyki raka sutka „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo” będzie okazją do wysłuchania prelekcji i indywidualnych konsultacji m. in. ze specjalistą radiologii, dr n. med Ewą Nienartowicz, ekspertem w dziedzinie diagnostyki piersi Magdaleną Barcikowską czy psychologiem Katarzyną Kajdan i specjalistką ds. żywienia Alicją Sokołowską.

MCZ zachęcił do współpracy wiele firm i instytucji, które przygotowały stoiska prezentujące oferty i informacje dotyczące zdrowego trybu życia oraz ufundowały nagrody i vouchery na swoje usługi. – Zdecydowałyśmy się wziąć udział w konferencji z bardzo prostego powodu – jesteśmy kobietami, matkami, każda z nas chce żyć długo i zdrowo. Uważamy że tego typu wydarzenia są nadal niezwykle potrzebne ze względu na to, iż wiele z nas ciągle nie bada się regularnie. Pomimo coraz większej świadomości dotyczącej nowotworów, decyzję o badaniu odkładamy na później. Powodów jest mnóstwo – brak czasu, strach czy zwyczajne przekonanie, że “mnie to przecież nie dotyczy”. Tymczasem jak wiemy profilaktyka, wczesne rozpoznanie, są niezwykle ważne w skutecznej walce z chorobą – podkreśla Justyna Kozłowska, kosmetolog z firmy House of Beauty. – Zachęcam moje klientki do badań. Zdrowy organizm odwdzięcza nam się piękną cerą. Wiele nieprawidłowości możemy właśnie “namierzyć”, gdyż objawiają się różnego rodzaju problemami z naszą skórą – dodaje Justyna Kozłowska.

Natomiast Małgorzata Kobus – Kwiatkowska, właścicielka studio Anatomia Jogi w Lubinie, przyznała, że decyzja o udziale w konferencji przypadła na czas, gdy dowiedziała się o chorobie nowotworowej swojej koleżanki. – Bardzo mnie to dotknęło. Zdecydowałam, że chcę uświadamiać kobiety i pokazać, jak ważne jest zapobieganie chorobom. Na przykład poprzez obserwowanie własnego ciała, bycie wrażliwym na zmiany jakie w nim zachodzą, walkę ze stresem. Joga może nam w tym pomóc – mówi Małgorzata Kobus – Kwiatkowska.

Konferencja w CK Muza to okazja dla jej uczestników, aby poddać się bezpłatnie badaniom przesiewowym, na przykład dokonać pomiaru składu ciała, glikemii przygodnej czy ciśnienia krwi. W programie przewidziano też degustacje zdrowej żywności. W konkursie poza podarunkami od firm, będzie można zdobyć również zaproszenia na badania obrazowe pod kątem profilaktyki raka piersi.

Bezpłatne wejściówki na konferencję można już teraz odbierać w CK Muza w Lubinie. Impreza jest otwarta dla mieszkanek całego regionu.