Związek Zawodowy Pracowników Dołowych przygotował dla swoich członków turniej piłkarski, który odbył się już po raz 20. Grano o podium drużyno, ale były też nagrody indywidualne. Górnicy – piłkarze zmierzyli się ze sobą na murawie boisk centrum sportowego w Polkowicach

W tym roku turniej skupił pięć drużyn. Na boiskach w Polkowicach grało około 60 osób. Najlepsi okazali się piłkarze z SG, II miejsce zajęła drużyna SW-1, trzecie PZ. Najlepszym bramkarzem został Rafał Witas, najlepszym strzelcem Jacek Kwiatkowski, zawodnikiem turnieju okrzyknięto Dawida Białego.

Pokazujemy, że nie tylko żyjemy kopalnią. Ludzie poza pracą potrzebują oddechu. Dziś postawiliśmy na sport. Kontynuujemy to od wielu lat. Po meczach spotykamy się przy piwku, kiełbasce, a dla dzieci będą inne atrakcje. To jest potrzebne, bo coraz mniej ludzi z kopalń spotyka się po pracy , a my chcemy to robić tyle lat, ile nam czasu na to wystarczy. Ufundowaliśmy nagrody i całą imprezę. Każdy uczestnik otrzymuje prezent. Są też nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika. Dziś ufundowaliśmy ortalionowe kurtki przeciwdeszczowe, które posłużą tym, którzy lubią biegać nawet w deszczu czy wybrać się po prostu na spacer gdy pada. Warto przychodzić na takie imprezy, bo to relaks i zdrowie. Stawiamy na kulturę fizyczną i sport w naszym związku zawodowym – mówił Jan Młynarczyk, przewodniczący KZZPD KGHM Polska Miedź S.A.