Z okazji święta Wojska Polskiego były kwiaty pod obeliskiem, zaś z dniu imienin Marii koncerty i wstępy na scenie w rynku. Tak Chojnów rokrocznie świętuje 15 sierpnia i nie inaczej było w tym roku.

Na coroczne wydarzenie z okazji imienin Marii i święta Wojska Polskiego zaprosił chojnowian i mieszkańców regionu burmistrz Chojnowa.

Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby kontynuować nasze polskie tradycje, by wspominać nasza historię i przeszłość. To nie jest jedyna impreza, jaką w mieście organizujemy. Tych imprez jest sporo. Chcieliśmy poszerzyć tę ofertę związaną ze świętem Wojska Polskiego poprzez święto najświętszej Marii Panny. Zaprosiliśmy tu wszystkie Marysie. Myślę, że ten krąg Maryś będzie się poszerzał i będzie dużo więcej Maryś, Marysieniek do nas przyjeżdżało. Dziś jest ich 50. Jest też oferta muzyczna. Co roku staramy się zawsze zaprosić jakieś ciekawe zespoły. W tym roku jest znana kapela Trebunie Tutki. Ubarwiają to też nasze zespoły chojnowskie. Zawsze warto robić takie imprezy. Chojnowianie i mieszkańcy całej ziemi chojnowskiej oraz regionu to doceniają i przyjeżdżają. Nie ma co się zastanawiać czy robić takie imprezy, bo cieszy radość ludzi, uśmiechy dzieci biorących udział w różnych konkursach. Staramy się zawsze podnosić poprzeczkę, by te imprezy były na najwyższym poziomie. –  mówił Jan Serkies, burmistrz Chojnowa.

Poprzedni artykułOgólnopolska akcja dla dzieci ze szpitali już w Lubinie
Następny artykułKolejne 218 spotkanie parkrun – foto