Dzisiejszy poranek to dobry czas, aby choć przez chwilę pobyć na świeżym powietrzu a parkrun jest do tego idealny. Na dzisiejszy bieg przyszło, wraz z wolontariuszami, ponad 40 osób, którzy alejkami Parku Wrocławskiego w każdą sobotę pokonują trasę pięć kilometrów.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem była krótka odprawa, którą przeprowadził koordynator biegu Pan Rafał Szkop, a ponieważ było towarzystwo międzynarodowe to i odprawa odbyła się w dwóch językach. Po przywitaniu uczestników, w tym gości z kraju i zagranicy oraz debiutantów, koordynator przypomniał o zasadach uczestnictwa, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo.

Odprawa zakończyła się miłym akcentem wręczenia dyplomu dla juniorki, która ukończyła w dniu dzisiejszym 10 biegów – była nią Ania Rooke z Wielkiej Brytanii. Juniorzy, którzy ukończą 10 biegów otrzymują również specjalną koszulkę z tej okazji.

Mimo, że biegi nie są zawodami, to warto podkreślić wyczyn debiutanta Rafała Bardzińskiego, który trasę 5 kilometrów pokonał w czasie 17:10 minut, co w kategorii SM25-29 zapewnia mu I miejsce.

Poza biegaczami byli maszerowicze z kijkami, chodziarze, dla których nie czas jest ważny a relaks na powietrzu i spotkanie ze znajomymi, z którymi trudniej spotkać się na codzień. Tak więc jak widać parkrun jest dla wszystkich bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Zawsze mile widziane są osoby, które chcą pomagać w organizacji biegu a funkcji jest dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie parkrun Lubin, Facebook-u.

Poprzedni artykułChojnów wszystkim Mariom na imieniny – FOTO
Następny artykułRusza zawodowa PGNiG Superliga kobiet