W Polsce od trzech lat trwa akcja „Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych”. Jej owoce po raz pierwszy pojawiły się w lubińskim szpitalu. W środowe popołudnie koordynatorzy działań dostarczyli na oddział pediatryczny lubińskiej placówki maskotki, które szyją Polacy w całej Polsce.

Akcja „Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych” jest już na terenie Zagłębia Miedziowego. W ciągu ostatnich dni maskotki uszyte w ramach tego projektu trafiły już do małych pacjentów w Jaworze, Legnicy, Lubinie i Bolesławcu. Pojawią się jeszcze w Głogowie. Koordynatorką działań w naszym rejonie jest legniczanka, Krystyna Anna Burakowska.

– Udało mi się nawiązać kontakt z panią Andżeliką z Poznania. Maskotki szyją panie z całego kraju. Trafiają od czerwca na oddziały dziecięce w różnych miastach naszego regionu. Udało się nawiązać współpracę z Legnicą, Lubinem, Jaworem i Bolesławcem. Staram się odwiedzać te oddziały raz albo dwa razy w tygodniu. Zależy czy mam maskotki, które trafiają do mnie z Poznania. Maskotki szyja panie, które lubią to robić i chcą się czuj potrzebne – informuje Krystyna Anna Burakowska.

Maskotki trafiły 13 sierpnia do Jawora i Bolesławca, zaś 14 sierpnia do Legnicy i Lubina. W przyszłym tygodniu z podarunków ucieszą się też dzieci w Głogowie. Każdy, kto lubi szyć i ma ochotę przyłączyć się do tych działań może nawiązać kontakt z panią Burakowską dzwoniąc pod numer 662 277 168.

Poprzedni artykułWakacyjny festyn w Raszówce
Następny artykułChojnów wszystkim Mariom na imieniny – FOTO