Lubinianie oddali hołd powstańcom warszawskim w 75. rocznicę wybuchu warszawskiego zrywu. Wydarzenia o 17:00, czyli w godzinie “W” rozpoczęły się w mieście  w kilku miejscach. Kibice i kadra Zagłębia Lubin uczcili pamięć o powstańcach nieopodal Parku Wrocławskiego. Harcerze i wielu innych lubinian pochylili głowy nieopodal muru przy ul. Pruzi.  

“Ginąc myśleli o Tobie, żyjąc pamiętaj o nich” – z takim hasłem na transparencie na skrzyżowaniu nieopodal Parku Wrocławskiego zebrali się kibice z Lubina, zawodnicy Zagłębia Lubin, trenerzy i inni mieszkańcy, którzy na moment wstrzymali ruch kołowy, by na chwilę przystanął każdy, kto w sercu ma pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego. 

W mieście zawyły nie tylko syreny, ale też klaksony samochodów. Kibice zaś wykrzyczeli ważne słowa “cześć i chwała bohaterom”.

– Jesteśmy tu razem z kibicami, piłkarzami i trenerami, całą społecznością Zagłębia. Jest to moment, w którym oddajemy hołd tym, którzy na to zasłużyli. Chcemy podkreślić wagę historii,bo  musimy o niej pamiętać. Kto nie pamięta historii, ten będzie musiał ją przeżyć jeszcze raz, a nasza historia czasami jest krwawa i pełna poświęceń. Dlatego tu jesteśmy i musimy o tym pamiętać – mówił Mateusz Dróżdż, prezes Zagłębia Lubin S.A. 

W okolicy Muru Pamięci przy ulicy M. Pruzi zebrali się samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji w mieście, jednostek porządku publicznego oraz wielu lubinian, którzy mogli wysłuchać krótkiego programu słowno – muzycznego przygotowanemu przez lubińskich harcerzy. 

Pod tablicami złożono kwiaty i zapalono znicze.

Poprzedni artykułKrokodyle, goryle i małpki z lego, czyli robotyka w bibliotece – FOTO
Następny artykułBieg dla powstańców. Lubinianie sportowcy w hołdzie poległym – FOTO