Chętnych do udziału w zajęciach z robotyki w ramach półkolonii w bibliotece było tak wielu, że organizatorzy prowadzili zajęcia na dwie tury. Możliwość ułożenia z klocków LEGO konstrukcji, które odpowiednio zaprogramowane same się poruszają jest nie lada frajdą dla najmłodszych z Lubina.

Robotyka jest najbardziej popularna wśród szeregu wakacyjnych atrakcji w bibliotece przy Jastrzębiej w Lubinie. Kilka dni trwały zajęcia, podczas których mali lubinianie mogli sprawdzić swoją kreatywność i umiejętności w zakresie robotyki.

Warsztaty prowadzę tu od poniedziałku. Zamysł jest taki, by na każdych zajęciach budować coś innego – mówiła Agnieszka Wantuła z Klockoteki,  prowadzącej od lat warsztaty dla dzieci w lubińskiej bibliotece.

Powstające roboty są interaktywne, po zaprogramowaniu poruszają się, wydają dźwięki i kontaktują się z otoczeniem. Praca  z takimi klockami uczy dzieci kreatywności, rozwija aktywność wzrokowo – ruchową, wymaga też logicznego myślenia w programowaniu konstrukcji. – Przyszłością rozwoju gospodarki i techniki jest branża IT, czyli programowanie i informatyka. Na naszych zajęciach można złapać bakcyla, a w przyszłości go rozwijać – dodaje Agnieszka Wantuła.

Robimy goryla. Dobrze się go robiło. Trzeba było zwracać uwagę na instrukcję w komputerze. Trzeba jej pilnować. Nie można jej zmienić, bo wtedy nie będzie działał. To fajna zabawa, bo w domu nie można tego robić. Nie mam takich urządzeń. Bardzo mi się to podoba – mówił Kamil 8 – latek z Lubina.

Półkolonie w bibliotece trwają do końca wakacji. Choć w planach nie ma już robotyki, to na najmłodszych wciąż czeka mnóstwo niecodziennych atrakcji.

Poprzedni artykułLekarstwa źle przechowywane szkodzą
Następny artykułGinąc myśleli o Tobie, żyjąc pamiętaj o nich. Lubin powstańcom – FOTO