W związku z przebudową linii kolejowej w marcu zamknięto przejazd na Starym Lubinie. Miał być otwarty 20 czerwca. Tymczasem prawie miesiąc później przejazd drogowo – kolejowy wciąż nie jest dostępny dla kierowców. Polskie Linie Kolejowe tłumaczą, że nie wykonano jeszcze wszystkich niezbędnych prac. Czy zdążą zanim zamkną drugi przejazd na ul. 1 Maja?

Jedni kierowcy przestali już zwracać uwagę i zapomnieli, że istniała możliwość przejazdu ul. Stary Lubin, inni cierpliwie czekają kiedy wróci skrót, którym można było wjechać na obwodnicę lub przejechać na Ustronie. Przy przejeździe kolejowym na Starym Lubinie wciąż stoi tablica informacyjna, że zostanie otwarty 20 czerwca 2019. Jest już połowa lipca, tablica już nieaktualna. Co na to Polskie Linie Kolejowe, na których zlecenie wykonywane są w tym miejscu prace modernizacyjne?

Przejazd w Lubinie będzie jeszcze przebudowywany w zakresie torowym. Należało wykonać tam tak zwane podbicie, a to robi specjalna maszyna, która przez wykonawcę została sprowadzona w tym tygodniu – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PLK. Jak zapewnia rzecznik, prace powinny zakończyć się do soboty. 

Co ciekawe, od 22 lipca z ruchu kołowego wyłączony zostanie przejazd kolejowy na 1 Maja oraz część ulicy Chocianowskiej do Bolesławieckiej. Jaką alternatywę przejazdu będą wówczas mieli kierowcy? O zmianach będziemy informować na bieżąco. 

Poprzedni artykułLewym pasem na podwójnym gazie
Następny artykułRodzice będą protestować? Czy lubińskie dzieci mają dość miejsc w szkołach? Nabór etap I zakończony