Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Renault, który jadąc drogą ekspresową miał w swoim organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna poruszał się cały czas lewym pasem z prędkością 60 km/h. Jak się okazało 69-latek wybrał się na przejażdżkę nowym samochodem, którym chciał się pochwalić. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu 12 lipca br., około godziny 16:00, policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy patrolując drogę S3 w pewnym momencie zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Renault. Styl jazdy mężczyzny wzbudził podejrzenia policjantów, że może być nietrzeźwy, gdyż kierujący przez dłuższy czas poruszał się lewym pasem drogi z prędkością około 60 km/h.  Nie zjechał nawet, gdy za nim pojawił się oznakowany radiowóz. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazał się nim 69 – letni mieszkaniec  powiatu wschowskiego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało blisko 0,7 promila.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. 69-latek swoje zachowanie tłumaczył tym, iż wybrał się tylko na krótką przejażdżkę nowym samochodem, którym chciał się pochwalić.

Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

materiały: KPP Lubin

Poprzedni artykuł600 zł dla każdego pracującego Polaka, czyli jak Koalicja chce pokonać PIS
Następny artykułPrzejazd na Starym Lubinie wciąż zamknięty

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.