Koalicja Obywatelska ma już swój wyborczy program. Przed jesiennymi wyborami ze swoim planem działania politycy odwiedzą 2500 miejsc. Będą mówić o swoich pomysłach,  a wśród nich jest dodatek 600 zł dla każdego pracującego czy też łatwiejszy dostęp do opieki medycznej.  W realizacji zadań Koalicji maja pomóc ludzie dotąd niezwiązani z polityką.

Pomysłów przed wyborami zawsze jest dużo. Obietnicom nie ma końca, ale takimi prawami  rządzi się scena polityczna. Ugrupowania polityczne powoli zaczynają pracę nad kampanią wyborczą. Koalicja Obywatelska po forum programowych dziś prezentuje główne zagadnienia. Wśród nich pojawia się rozwiązanie, które ma szansę pokonać program 500+, który partii PIS zjednał największą liczbę wyborców.

Po pierwsze utrzymamy wszystko to, co PIS dawał, w tym 500+. Zgłosiliśmy projekt ustawy, by 500+ było na każde dziecko. Przez 3 lata jakoś PIS tego nie robił. Teraz to zrobiono i to dobrze. Będzie to utrzymane, ale my  oferujemy każdemu pracującemu, zarabiającemu poniżej 4000 zł dodatkowe  600 zł.  To będzie 600 zł więcej dla zarabiających najmniej, ale pracodawca nie dokładałby do tego. Chcemy inwestować w  ludzi pracy, utrzymując jednocześnie 500+, ale to praca musi się opłacać  – mówi Piotr Borys, radny Sejmiku Województwa i kandydat do parlamentu. 

 

Politycy Koalicji obywatelskiej wśród ważnych zagadnień do rozwiązania “na już” wskazują drogę S3, której budowa na odcinku Lubin – Polkowice  ich zdaniem powinna zostać natychmiast przyspieszona, by ograniczyć niebezpieczeństwo. Poza tym Piotr Borys wspomina, że w  programie wyborczym Koalicji są też pomysły na skrócenie oczekiwania na wizytę lekarską do 21 dni, zaś na SOR do 60 minut.