Związek Pracodawców Polska Miedź z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach zorganizował konferencję dotycząca kapitału i instrumentów rozwoju. W CK Muza spotkali się nie tylko osoby prowadzące różne przedsiębiorstwa, ale też przedstawiciele instytucji i jednostek, w których przedsiębiorcy mogą pozyskać kapitał.

Konferencja „Kapitał i instrumenty rozwoju” przygotowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź objęta została patronatem honorowym przez Jadwigę Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Wśród wielu zagadnień poruszanych na spotkaniu podejmowano te związane z korzyściami płynącymi z programów rządowych, krajowych i europejskich. Mówiono o zwiększaniu konkurencyjności firm w oparciu o rozwój kompetencji czy też o możliwościach wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw z Funduszy Europejskich.

Konferencję Związek Pracodawców Polska Miedź zorganizował w kooperacji z Financial Solutions. Partnerami merytorycznymi wydarzenia była Akademia Finansów i PKO BP.

– Celem tej konferencji jest uświadomienie małym i średnim przedsiębiorcom, że istnieją inne instrumenty pozyskania kapitału niż kredyt bankowy. Chcemy by firmy budowały swój kapitał przy wykorzystaniu wielu instrumentów. Będziemy je dziś pokazywać, ale nie tylko, bo chcemy przedstawić programy, które będą zwiększały lojalność pracowników. Największym kapitałem firm pracownicy. Pokażemy instrumenty finansowe, które w ramach strategii odpowiedzialnego rozwoju są w tej chwili wprowadzane. Małe i średnie przedsiębiorstwa również będą musiały tworzyć programy kapitałowe dla sowich pracowników. Chcemy więc pokazać dobre praktyki, bo część firm już z tego korzysta – mówiła Beata Staszków prezes zarząd ZPPM.

– Trzeba cały czas ułatwiać funkcjonowanie małym i średnim przedsiębiorstwom., bo to prawie połowa polskiego PKB. To jest bardzo ważny sektor dla rozwoju naszego kraju. To bardzo ważne, że w Zagłębiu miedziowym jest organizowana taka konferencja. To zawsze jest możliwość wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. W tle mamy ogromnego pracodawcę jak KGHM Polska Miedź S.A., ale małe i średnie przedsiębiorstwa są równie ważne. W skali kraju to prawie 99,8 % firm – mówił Krzysztof Kubów poseł na Sejm RP.

Wśród uczestników konferencji było wielu przedsiębiorców z Lubina, a wśród nich Krzysztof Wróbel, deweloper DEX.

– Każde spotkanie wnosi nowe kontakty, to poznanie nowych ludzi, nowych pomysłów i wzajemne wspieranie się w tym, co robimy każdego dnia. Spotkania organizowane przez ZPPM wyzwalają w przedsiębiorcach inicjatywę. Można dostrzec pewne możliwości, dowiedzieć się o nowych rzeczach. Jestem członkiem Związku Pracodawców Polska Miedź ponad 5 lat. To bardzo aktywna formacja. Jest wiele spotkań biznesowych, które są bardzo pożyteczne dlatego wszystkich zachęcam do wstąpienia do związku i udziału w takich konferencjach. To bardzo pomaga – mówił Krzysztof Wróbel, lokalny przedsiębiorca.