Ponad 200 ratowników medycznych, pielęgniarek oraz lekarzy z całej Polski, weźmie udział w rozpoczynającym się jutro w Legnicy II Ogólnopolskim Forum Ratownictwa Medycznego „Ratownicy -Ratownikom”

Przedsięwzięcie skierowane jest do całego środowiska związanego z ratownictwem medycznym, ale również dla ratowników medycznych oraz ratowników zatrudnionych w jednostkach współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne, a jego celem jest wymiana doświadczeń, stworzenie platformy do merytorycznych dyskusji, a także integracja całego środowiska szeroko pojętych ratowników w Polsce.

Tematyka poruszana podczas Forum dotyczyć będzie m.in aktualnych problemów medycyny ratunkowej i zawodu ratownika medycznego, najnowszych doniesień naukowych a także studium przypadków medycznych.

Wykłady, które odbędą się w hotelu Sękowski w Legnicy, poprowadzą jedni z najlepszych wykładowców w Polsce, dobrze znani całemu ratowniczemu środowisku.

Forum ratownictwa medycznego to oprócz części naukowej okazja do integracji środowiska. W związku z tym, organizatorzy w trakcie spotkania przygotowali wiele atrakcji dla uczestników. Między innymi odbędą się I ogólnopolskie Mistrzostwa Ratowników Medycznych w Bowlingu, motocyklowy tor przeszkód, ratownicza Familiada oraz tajemniczo brzmiący Escape Box – mniejsza wersja dobrze znanych Escape Room-ów.

Wydarzenie organizowane jest przez firmę Rescato, Pogotowie Ratunkowe w Legnicy oraz Polską Radę Ratowników Medycznych.