Wywrócony ciągnik siodłowy z naczepą wywrotką. Kierowca zakleszczony w kabinie ciężarówki. Utrudnienia na S3.

Akcja uwalniania zakleszczonego kierowcy trwa już ponad godzinę. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyźnie nic poważnego nie stało się, jednak jego uwolnienie ze zmiażdżonej kabiny ciężarowej scanii nie jest takie proste. Strażacy pracują ponad godzinę starając się uwolnić z pojazdu kierowcę. Ma zakleszczoną nogę. Strażacy mają trudny dostęp do poszkodowanego a cała akcja uwalniania poszkodowanego musi być wyjątkowo precyzyjna. O godzinie 11.30 kierowca nie był jeszcze uwolniony z kabiny swojego pojazdu.

Po godzinie 10 odcinkiem drogi S3 kierunku Lubina jechał ciągnik siodłowy z naczepą wywrotką. Cała wypełniona była kamiennym tłuczniem. Na wysokości dawnego zjazdu do Gorzelina ( 281 km drogi S3), w ciężarówce najprawdopodobniej wystrzeliła prawa przednia opona siodłowego ciągnika. Zestawem zarzuciło, wpadł w poślizg i wywrócił się na pasie rozdzielającym jezdnie drogi S3.

Ruch w obu kierunkach odbywa się z utrudnieniami tylko prawymi pasami drogi. Na potrzeby ratunkowej akcji zablokowane są lewe pasy w obu kierunkach. Na pasie w kierunku Lubina na długości około 50 metrów rozsypany jest gruby tłuczeń. Należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność.

Poprzedni artykułProgram Lider 100 w ZS MCKK w Lubinie
Następny artykułRatownicy Ratownikom po raz drugi w Legnicy