ZS MCKK w Lubinie, jako szkoła objęta patronatem przez KGHM Polska Miedź pilotażowo bierze udział w projekcie „Lider 100”. Na razie placówka wdraża się w podstawy. Realizacja na pełny zakres programu zacznie się od września 2019. Wszystko zmyślą o dobrym rozwoju uczniów.

W ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” Zespół Szkół Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie realizuje program „Lider 100”. Działania w ramach tego projektu nastawione są na indywidualne podejście do każdego uczestnika. Pomaga w tym trening prowadzony przez wychowawców.

Dzięki wsparciu KGHM i Fundacji KGHM mogliśmy wejść w program „Lider 100”, który powoli zaczynamy realizować, ale dynamiczne wejście nastąpi od nowego roku szkolnego. Teraz wszystko poznajemy. Jesteśmy po pierwszych szkoleniach z udziałem także przedstawicieli KGHM, którzy obserwowali, jak takie lekcje mają być od września realizowane. – informuje Lucyna Kubis dyrektor ZS MCKK w Lubinie.

Program Lider 100 zaczął się w 2010 w Polsce. Jest też przyjmowany przez inne kraje świata. Jest już w Hiszpanii, Meksyku, Urugwaju czy Chile, a w tym roku w Brazylii.
„Lider 100” polega na budowaniu 25 kompetencji u uczniów. Są to takie zagadnienia, jak np. : odwaga, kreatywność, ideały, praca zespołowa, odpowiedzialność czy otwartość na innych.

Program jest realizowany na zajęciach wychowawczych, ale wymaga też wsparcia pozostałych nauczycieli, nie tylko wychowawców. Dzięki temu pozwala na kompleksowe rozwijanie kompetencji – wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół MCKK w Lubinie.

Poprzedni artykułZapraszają na 4. urodziny i charytatywny bieg – zapowiedź
Następny artykułDachowanie ciężarówki na S3