Jeszcze w czerwcu ruszy remont pierwszej części ulicy Jana Pawła II w Lubinie. Ponad 3 mln dotacji do modernizacji tej drogi przekazał Wojewoda Dolnośląski. Do końca roku lubinianie doczekają się nowej nawierzchni od ronda z ulicą Bolesławiecką do Jarzębinowej. W remont wpisuje się też ulica Chocianowska.

Gmina Miejska Lubin wystąpiła o dotację do remontu ulicy Jana Pawła w ubiegłym roku. 20 maja podpisano umowę, która mówi, że Wojewoda Dolnośląski przekazuje na ten cel wsparcie w wysokości blisko 3 mln 200 tys. złotych. Cały koszt inwestycji to około 7 mln zł.

Możemy się cieszyć, bo to ponad 3 mln zł dotacji z Funduszu Dróg samorządowych. To konkretna inwestycja, czyli remont pierwszego etapu ulicy  Jana Pawła II ze skrzyżowaniem z ulicą Chocianowską – mówi Krzysztof Kubów, Poseł na Sejm RP, który wspierał możliwość otrzymania dotacji od Wojewody. 

Proces przetargowy powinien zakończyć się w czerwcu. Wówczas ruszą prace, które dobiegną końca w grudniu tego roku. 

II etap remontu ulicy Jana Pawła od Jarzębinowej do Hutniczej powinien mieć miejsce w przyszłym roku. Miasto już wystąpiło do Wojewody o dalsze wsparcie finansowe. 

Poprzedni artykułAntymina, czyli inna forma rozmów z młodzieżą o narkotykach
Następny artykuł206 spotkanie parkrun w Lubinie – FOTO