Antymina to projekt artystyczny raperów, którzy muzyką i śpiewem chcą docierać do młodzieży, by uświadamiać ich jak niebezpieczne są środki odurzające i dopalacze. Do Lubina artystów z Przemyśla i z Mazur zaprosiła Komenda Powiatowa Policji. Odwiedzili kilka szkół.

Dwie godziny w każdej ze szkół na trasie niecodziennych prelekcji pozwoliły młodzieży przekazać istotne informacje o skutkach zażywania środków odurzających i dopalaczy. Artystów muzyków z projektem “Antymina” zaprosiła do Lubina policja.

To był nasz pomysł, bo już korzystaliśmy z tego projektu. To już jest trzeci raz kiedy są u nas. Wiemy, ze to wpływa na młodzież. Mamy sygnały, ze to się podoba młodym ludziom. Wszędzie jest taka potrzeba, by uświadamiać młodzież. Dzieci niestety się uzależniają. Jest bardzo dużo młodzieży, która jeszcze nie ukończyła 18 roku życia, a już jest uzależniona od narkotyków.  Naszym głównym celem jest to, by przeciwdziałać patologii. Trzeba zwiększać świadomość społecznych i zdrowotnych skutków zażywania środków odurzających czy dopalaczy. Promujemy, by młodzież dbała o własne zdrowie i swoich najbliższych – mówiła Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie. 

Wśród szkół, w których odbył się projekt była SP 12 z Lubina. W tej placówce ma miejsce wiele akcji promujących zdrowe zachowania wśród młodzieży.

Mamy mnóstwo działań i akcji o charakterze profilaktycznym. Jest to profilaktyka pierwszorzędowa i drugorzędowa. Prowadzimy wraz z wychowawcami szerokie działania profilaktyczne na zasadzie zajęć, warsztatów. Oprócz tego prowadzimy zajęcia szkolnych grup profilaktycznych. W tym roku mamy dwie grupy dla dzieci młodszych i dla młodzieży. Uczniowie uczą się w asertywny sposób odmawiać i podejmować różne  pozytywne akcje, tak, by ich życie było realizowane poprzez zdrowe działania. Uważamy, ze im więcej akcji, im więcej pomysłów i promocji , tym młodzież ma lepszy start życiowy. Oprócz tego organizujemy wiele akcji na terenie szkoły między innymi rambity profilaktyczne, gdzie skłaniamy młodzież do zdrowego stylu życia, walki z agresją, przemocą i nałogami  –   mówiła Jolanta Członka, pedagog szkolny w SP 12 w Lubinie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę