Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 71-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez lubińskich policjantów. Był sprawcą zdarzenia drogowego. Jak się okazało, starszy pan nie powinien wsiadać za kierownicę swojego samochodu, gdyż posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna był po jego użyciu. Teraz nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Lubin, odpowie za swój czyn przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy drogą radiową otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji dwóch pojazdów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż kierujący golfem, 71-letni mieszkaniec gminy Lubin, zjechał na pas, którym poruszał się prawidłowo jadący, 46 – letni mieszkaniec Wałbrzycha, kierowca opla. Kierowca golfa przyznał się do spowodowania kolizji, za co został ukarany mandatem karnym.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 71-latek nie powinien wsiadać za kierownicę swojego samochodu, gdyż posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami wydane przez Starostę Lubińskiego. Dodatkowo, czując alkohol od sprawcy zdarzenia drogowego, policjanci poddali go badaniu na jego zawartość. Okazało się, że mężczyzna jest po użyciu alkoholu. Przyznał się funkcjonariuszom, że wypił wcześniej 2 piwa. Właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości stracił wcześniej prawo jazdy.

71- latek za swoje przewinienie będzie odpowiadał teraz przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułKoalicja Europejska prezentuje kandydata do Europarlamentu
Następny artykułBieg dla Julki na Grzybową Górę, czyli charytatywne 5,4 kilometra