III Bieg na Grzybową Górę oraz Piknik Charytatywny „Biegnij lub Maszeruj dla Julki”. Impreza, którą zaplanowano na 25 maja dedykowana jest 3-letniej Julce Nieckarz. Jej rodzice zbierają fundusze na kosztowną operację oraz późniejszą rehabilitacje córeczki. Jej małe nóżki, pozbawione są części kości. Z każdym dniem chodzenie sprawia jej co raz większą trudność. Każdy może wesprzeć inicjatywę, a jednocześnie zrobić coś dla siebie. W Koźlicach bowiem odbędzie się bieg charytatywny.

To już trzecia edycja tego biegu, cel również szczytny, jedynie trasa uległa zmianie. Tym razem uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5,40 km malowniczymi, leśnymi ścieżkami, po drodze mijając przepiękny wąwóz koźlicki oraz najwyższy punkt powiatu lubińskiego Grzybową Górę- wzniesienie (216,7m n.p.m.) Zapisy będą odbywały się w biurze zawodów, w dniu imprezy, przy świetlicy wiejskiej w Koźlicach już od godz.10.30. Opłata startowa wynosi 20 zł . Cały dochód zostanie przekazany na leczenie małej Julci. Z uwagi na fakt, iż jest to bieg charytatywny, nieistotne jest w jakim czasie pokonamy tę trasę, można biec, truchtać albo nawet maszerować. Nie ma pierwszego, drugiego, czy trzeciego miejsca, biegniemy po zdrowie dziewczynki więc wszyscy po przekroczeniu mety będą zwycięzcami. Każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek, a nawet będzie można wygrać w konkursie cegiełkowym cenne nagrody. Mamy nadzieję, że w przyszłości Julka pobiegnie z nami. Serdecznie zapraszam – mówi Tomasz Chmielowiec- szef Miedziowego Towarzystwa Sportowego Drużyny Szpiku.

– Zapraszamy wszystkich, nie tylko biegaczy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, jak pozorowana akcja ratownicza z profesjonalną charakteryzacją, zjazdy tyrolką, zumba, trampoliny, dla najmłodszych dmuchaniec. Będzie również aukcja. Do wylicytowanie lot szybowcem, koszulki sportowców. Szczegóły są na naszym Fb @stowarzyszeniegrzybowagora). W konkursie cegiełkowym do wygrania Weekend z Mercedesem, vouchery do restauracji, sprzęt sportowy i wiele, wiele innych nagród. Jak co roku będzie kuchnia polowa, szykujemy również kulinarne niespodzianki. Natomiast o 17.00 zagra kultowa Świnka Halinka oraz No Idea zespół z Kliszowa, którego po prostu musicie posłuchać! Przy każdej z atrakcji postawiona zostanie puszka do, której będzie można wrzucić dowolną kwotę, wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Julce – dodaje Sołtys Sołectwa Koźlice Aleksandra Kurek.

Start biegu zaplanowano na godzinę 13:00. Wspólna rozgrzewka rozpocznie się o 12:40.

Poprzedni artykułZ zakazem prowadzenia, pijany spowodował kolizję
Następny artykułI kwartał 2019 dla KGHM optymistycznie i na plusie