Fot. Piotr Krażewski

Kierowca i pasażer w szpitalu, kabina ciężarówki kompletnie zniszczona. Zamknięty fragment DK3 na odcinku ul. Komisji Edukacji Narodowej (KEN) w Lubinie.

Do wypadku doszło po godzinie 13.30. Man wywrotka z HDS-em skręcał z ul. Piłsudskiego w KEN. Na pace auta był blaszany garaż. Niestety operator HDS nie schował urządzenia i jechał z wysuniętym dźwigiem.

Patrząc na miejsce uderzenia zabrakło może 15-20 cm, aby cały pojazd zmieścił się pod kładką dla pieszych na Przylesiu. Niestety zahaczył dźwigiem o pierwsze przęsło. Samochód niemal stanął dęba, także kabina z kierowcą i pasażerem uderzyła w drugie przęsło kompletnie niszcząc kabinę. Przez chwilę byli w niej uwięzione dwie osoby. Nie był na szczęście większego problemu z otwarciem drzwi i uwolnieniem mężczyzn. Natychmiast zajęli się nimi ratownicy z pogotowia ratunkowego. W zgniecionej kabinie zostali solidnie potłuczeni. Dopiero badania wykażą, czy nie stało się im coś poważniejszego.

Droga została zamknięta. Na miejscu pracowali policjanci, a także grupa techników. Byli też obecni przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, której podlega kładka i droga. Ze wstępnych informacji wynikało, że nie doszło do uszkodzenia tego obiektu mostowego, które wymagałoby zamknięcie drogi na dłużej.

Zamknięcie drogi może potrwać kilka godzin. Jeszcze po godz. 16 nie można był z niej korzystać.

FILM – dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego (nagranie z monitoringu miejskiego)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę