Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie zachęca do skorzystania z niecodziennej okazji wzięcia udziału w służbie przygotowawczej. Ta zaś może być szansą do stania się zawodowym żołnierzem.

WKU w Głogowie informuje, że ruszył nabór na III turnus służby przygotowawczej. Jak mówi porucznik Grzegorz Dagiel z WKU w Głogowie, żołnierz, który odbędzie służbę przygotowawczą, może ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej. Zgłoszenie się do służby przygotowawczej to pierwszy krok w tym kierunku.

Wymagania dla kandydatów nie są wygórowane. Wystarczy spełnić pięć warunków, by spróbować wstąpić w szeregi armii dzięki służbie przygotowawczej. Po pierwsze trzeba być obywatelem Polski. Drugi warunek to skończone 18 lat. Jeśli kandydat posiada wyższe wykształcenie może szkolić się w korpusie oficerów. Wykształcenie średnie to korpus podoficerów, zaś minimum gimnazjalne uprawnia do szkolenia dla szeregowych. Chcący przejść służbę przygotowawczą, musi mieć odpowiednie predyspozycje psychofizyczne. Bardzo istotne jest, by nie być osobą karaną.

Co zrobić, by wziąć udział w służbie przygotowawczej? Nic trudnego, bo po pierwsze trzeba złożyć wniosek w Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Po drugie przejść postępowanie rekrutacyjne. Po otrzymaniu skierowania powinno poddać się badaniom, a potem to już tylko oczekiwanie na kartę powołania. Dla kandydatów szeregowych czas trwania służby przygotowawczej sięga 4 miesięcy.

Poprzedni artykułUciekał przed policją bez prawa jazdy i na podwójnym gazie
Następny artykułDzień Hutnika 2019 – akademia i biesiady – FOTO