Lubińscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który bez uprawnień kierował samochodem osobowym marki Hyundai, spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podejrzany trafił do policyjnej celi, a za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Jana Pawła II. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem marki Hyundai, jadąc ul. Jana Pawła II w kierunku miasta, najechał na tył pojazdu marki Renault, którym kierowała 33-letnia kobieta. Po zdarzeniu mężczyzna wysiadł ze swojego samochodu i uciekł. Pokrzywdzona dokładnie opisała policjantom wygląd sprawcy, a także w którym kierunku się oddalił.

W jego poszukiwania włączyły się patrole ruchu drogowego i prewencji. Policjanci zauważyli mężczyznę na jednej z ulic. Został zatrzymany.

Kierującym i sprawcą kolizji okazał się 56-latek, który nie potrafił wyjaśnić policjantom gdzie dokładnie mieszka. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że podejrzany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułBędzie akademia, odznaczenia i koncerty, czyli Dzień Hutnika 2019
Następny artykułPierwszy krok do Armii. Przejdź przygotowanie, zostań żołnierzem