Lubiński bokser Paweł Furia Czyżyk 10 maja podczas  „Rocky Boxing Night” w Kościerzynie zmierzy się z  Maksem Miszczenko. Będzie to walka rewanżowa. Warto wspomnieć, że od końca marca Furia jest stypendystą KGHM w ramach programu Miedziane Rywalizacje

Bokser Paweł “Furia”  Czyżyk z Lubina ma za sobą już cztery zawodowe walki. 10 maja podczas gali Rocky Boxing Night powalczy w rewanżu z Maksem Miszczenko. Zawodnik z Ukrainy poprzednią walkę minimalnie wygrał.  Lubinianin od końca marca jest wspierany przez KGHM Polska Miedź S.A. w ramach programu stypendialnego Miedziane Rywalizacje Stypendium od miedziowej spółki jest ważnym wsparciem w rozwoju.

–  Jestem bardzo mile zaskoczony, że mogłem znaleźć się w tym zaszczytnym gronie. To na pewno da mi dużo możliwości do mojego rozwoju – mówił podczas jednego z treningów Paweł „Furia” Czyżyk, który zapewnia, że stypendium od miedziowej spółki to ważne środki, które pomogą mu osiągnąć progres.

– To nie tylko pieniądze potrzebne na wyjazdy, to  też na pewno rehabilitacja, sztab trenerski, obozy sportowe i całe przygotowanie. Z wszystkim do teraz musiałem sobie radzić sam. Jestem pracownikiem KGHM i swoje zarobione pieniądze musiałem inwestować w  rozwój. Teraz pracodawca docenił mnie i mogę pieniądze na sportową karierę przeznaczyć z innej puli – dodaje Paweł. 

Rocky Boxing Night 10 maja będzie transmitowane przez Polsat Sport od 19:00 do 23:45. 

Poprzedni artykułWłamania, kradzieże, narkotyki – trzech nastolatków w areszcie
Następny artykułDrift i stuningowene fury, czyli przygoda w starej hali Jeronimo – FOTO