Po krótkim pościgu w ręce lubińskich policjantów wpadło trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o włamania do garaży. Funkcjonariusze znaleźli przy nich latarkę, 2 kominiarki i rękawice. Dodatkowo, w portfelu jednego z nastolatków ujawniono susz roślinny, a kolejnemu policjanci udowodnili kradzież kilkunastu rowerów na terenie miasta. Wszyscy trzej nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu, a o ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się trzech mężczyznach, którzy prawdopodobnie włamują się do garaży na terenie miasta. Policjanci dojeżdżając we wskazane miejsce, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Chwilę później w ręce innego patrolu wpadł kolejny z podejrzanych, który uciekał ulicami miasta.

Jak się okazało wszyscy trzej to mieszkańcy Lubina w wieku 19 lat. Po przeszukaniu funkcjonariusze ujawnili przy nich latarkę, dwie kominiarki i rękawice. Dodatkowo w portfelu jednego z nich, policjanci znaleźli marihuanę. Na miejscu interwencji funkcjonariusze ujawnili 2 otwarte garaże, które według właścicieli na pewno były zamknięte. Sprawcy nie zdążyli nic wynieść, gdyż zostali spłoszeni przez patrol policji.

Podejrzani 19-latkowie trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających. Dodatkowo jednemu z nich funkcjonariusze udowodnili kradzież kilkunastu rowerów i elektronarzędzi. Część skradzionego mienia została już zwrócona właścicielom.

inf. Sylwia Serafin, KPP Lubin 

Poprzedni artykułPożar na Zalewie Małomickim
Następny artykułFuria zmierzy się z Miszczenko już w maju