Izba Administracji Skarbowej i Urzędy Skarbowe w całym kraju ostrzegają przed fałszywymi stronami internetowymi, które pojawiają się w sieci. Skorzystanie z takiej formy rozliczenia może grozić zainfekowaniem komputera lub oddaniem swoich danych oszustom i złodziejom.

Nowa forma rozliczania się z Urzędem Skarbowym, czyli e-PIT jest już w zasięgu zainteresowań nieuczciwych ludzi.  Naczelnik urzędu Skarbowego w Lubinie ostrzega.

Jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 rok – udostępnianych przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem – pisze do nas w informacji prasowej Dorota Fedczyszyn , Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lubinie.

Przyłączamy się do przestróg i radzimy uważnie korzystać z usługi e-PIT. Udostępnienie ważnych danych osobom postronnym może skutkować kradzieżą pieniędzy, próbą zaciągnięcia zobowiązań na nasze dane czy też włamaniem do komputera i śledzeniem ruchów użytkownika włącznie z  korzystaniem ze stron bankowych. 

Poprzedni artykułLubińskie podstawówki i przedszkola zastrajkują
Następny artykułWolontariusze KGHM wspierają hospicjum, czyli wiosenne porządki czas start – FOTO