Pracownicy KGHM zebrali siły i w ramach wolontariatu postanowili wspomóc hospicjum w Lubinie. Wzięli narzędzia ogrodnicze w dłonie i popracowali w ogrodzie przyległym do placówki. Ponaprawiali ławki, pomalowali ogrodzenie. Nie koniec na tym – zrobią doniczki pełne kwiatów na zewnętrzne parapety. Wszystko z myślą o podopiecznych, by umilić im trudny czas.

Organizują zbiórki krwi, remontują domy dziecka, uczą pierwszej pomocy – jednym słowem są wszędzie, gdzie można bezinteresownie coś zrobić. Tym razem wolontariusze KGHM postanowili pomóc w lubińskim hospicjum.

– Robimy dziś wiosenne porządki. Grabimy liście, kosimy trawę i malujemy płotki. Uzupełnimy też zużyte już elementy w ławkach dookoła hospicjum. Zaraz po świętach chcemy tu nasadzić dużą ilość kwiatów – mówił Zbigniew Młotek, wolontariusz KGHM, prezes klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Pomagamy tu w ramach wolontariatu KGHM. Nie wystarcza nam oddawanie krwi i szpiku. Trzeba pomagać w każdy sposób. Innych zachęcamy, ale to ich indywidualna sprawa., My chcemy pomagać i to robimy – dodawał Krzysztof Konaniec, pracownik ZG Rudna, krwiodawca z HDK Serce Górnika, dodatkowo dawca szpiku. 

Na prace w ogrodzie pracownikom hospicjum nierzadko brakuje czasu. Opieka bezpośrednia nad pacjentami wymaga dużo uwagi i jest priorytetowa. Piękny i uporządkowany ogród umili czas nie tylko pacjentom, którzy mogą jeszcze do niego wyjść, ale też pracownikom, którzy może spoczną tam na krótką chwilę przerwy.

 

Poprzedni artykułUwaga na fałszywe strony do rozliczeń e-PIT
Następny artykułBudowana S3 świeci pustkami. GDDKiA wzywa do wznowienia prac