Docelowe miejsce to dziób statku-parkingu. Będzie wyznaczał początek ścieżki turystycznej wiodącej do ścinawskich bunkrów.

Czołg stanął na cokole na parkingu w kształcie statku. Dzisiaj został przywieziony ze Złotoryi, gdzie był poddany renowacji, m.in. piaskowaniu i malowaniu. Czołg dotarł do Ścinawy o godz 11 i już stojąc na poboczu drogi przy dawnej pętli autobusowej koło cementowni, wzbudzał olbrzymie zainteresowanie. Niemal każdy kierowca przejeżdżając obok czołgu robił zdjęcia telefonem. Operacja posadowienia militarnego symbolu zajęła dwie i pól godziny.

Oficjalne otwarcie parkingu zaplanowana w południe 12 kwietnia. Cały teren będzie monitorowany kamerami. Znajduje się na nim ścieżka i stacja rowerowa, przystanek autobusowy. W ramach inwestycji wyremontowano też wjazd i fragmentu ul. Wołowskej. Parking jest na ponad 130 miejsc. Wyposażony został w parkomaty. Pod parkingiem na dziobie znajdują się sanitariaty.

Czołg przez kilkadziesiąt lat stał na postumencie koło Ratusza. Od wielu lat wzbudzał emocje. Nie raz i nie dwa z ambony można było usłyszeć, że ten radziecki symbol należy usunąć. Innego zdania byli jednak mieszkańcy, którzy w ankietach zdecydowali, że czołg ma zostać w Ścinawie. Dużo nie brakowało, aby tak się nie stało. W ubiegłym roku na mocy zmian w ustawach z polskiego krajobrazu miały poznikać pomnikii i symbole nawiązujące do minionej komunistycznej epoki. Wśród nich znalazł się czołg pomnik, który stał pod ścinawskim Ratuszem. Jednak już wtedy lokalne władze znały wynik ankietowej konsultacji z mieszkańcami co do przyszłości czołgu i już wtedy było wiadomo, że nadal będzie charakterystycznym elementem miasta, ale w innym miejscu. Nie było to łatwe, ale ostatecznie plan został zrealizowany. Od dzisiaj czołg stoi przy wjeździe z mostu do Ścinawy.