Już kilkulatkowie mogli pochwalić się swoimi gitarowymi zdolnościami i to nie przed byle kim. Jurorami w I Dolnośląskim Konkursie Gitarowym o Miedziową Strunę byli Marek Napiórkowski i Artur Lesicki. Zmagania muzyczne zorganizowała spółka z grupy kapitałowej KGHM, PHU Lubinpex.

Nikt nie wiedział czy będzie wystarczające zainteresowanie konkursem, który postanowiła zorganizować spółka Lubinpex. Okazało się, że idea trafiła w przysłowiową dziesiątkę. Do muzycznych zmagań gitarowych i Miedzianą Strunę zgłosiło się 37 uczestników w różnorodnym wieku i to nie tylko z najbliższych okolic.

– Cieszymy się, bo widzimy duże zainteresowanie. Te dwa zgłoszenia z Poznania i Bytomia to jakby miód na serce. Widać, że informacja o konkursie poszła bardzo szeroko. Liczymy, że druga edycja będzie już szeroka geograficznie i może rozszerzymy tę formułę na inne podmioty – mówił Mirosław Aleksandrowicz, prezes PHU Lubinpex.

Oceną młodych muzyków zajęli się znani z ogólnopolskiej sceny muzycznej: Marek Napiórkowski i Artur Lesicki.

– Wszyscy grają z dużym entuzjazmem, widać pasję i, że chcą. Sięgając wstecz my pewnie też się tak właśnie staraliśmy, gdy byliśmy w wieku tych młodzieńców. Warto takie rzeczy robić przede wszystkim dla idei rozpowszechniania muzyki gitarowej – mówił w trakcie przesłuchań Marek Napiórkowski.

Młodzież i dzieci, które tutaj występują mają kontakt z bardzo ciekawą literaturą muzyczną zaczynają wcześnie grac na instrumencie. Myślę, że to będzie bardzo procentowało później w następnych latach miejmy nadzieję, ich znakomitych karier muzycznych – dodawał Artur Lesicki.

Grand Prix konkursu zdobyła 13 letnia Zuzanna Nagi z Jerzmanowej. Na zakończenie dnia z muzyką gitarową jurorzy wcielili się w swoje codzienne role. Wieczorem w Sunny Music Klubie w Legnicy odbył się koncert w wykonaniu Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego z repertuarem „Celuloid”.

Wyniki:

Grand Prix konkursu – Zuzanna Nagi z Jerzmanowej

Kategoria I 
1. ex aequo: Maja Humelt, Bianka Gielicz 
2. ex aequo :Amelia Anuszek, Mateusz Dernoga , Amelia Kaliszewska, Kajetan Leśniak 
3. Igor Szałajko

Kategoria II
1. Michał Bojko
2. ex aequo: Szymon Schneider, Kornelia Zawadzka, Lilia Wyjadłowska, Emilia Hoszowska, Natalia Mikulska
3. ex aequo: Eliza Polowa, Agata Kazimierowicz, Małgorzata Łapińska, Anastazja Zdebska, Filip Jaworski

Kategoria III
1. ex aequo :Marta Kuriata, Błażej Zdobylak
2. ex aequo :Miłosz Kasowski, Miłosz Kasowski, Aleksandra Materak, Wojciech Andrzejewski, 
3. ex aequo :Julia Małgorzewicz, Martyna Sajak, Kacper Kapsa, Jakub Osajda, Martyna Wyspiańska, Julia Minkowska, Magdalena Ślusarz, Jagoda Jerka

Kategoria IV
1. Zuzanna Nagi
2. Paweł Burda
3. Mateusz Rybicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę