Grafika Gmina Lubin

 

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Lubin: nie będzie rozbioru gminy – takie zapewnienie uzyskał od Premiera RP poseł Krzysztof Kubów.

Informacje o tym podał poseł Kubów podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami gminy w Oborze i Szklarach Górnych. – Jestem po ostatecznych rozmowach z Panem Premierem i chcę, żebyście państwo wiedzieli, że dopóki Prawo i Sprawiedliwość tworzy rząd, nie ma takiej możliwości żeby doszło do podziału gminy Lubin – powiedział poseł Krzysztof Kubów. – Nie ma takiej możliwości i nie ma takiej zgody. Chciałbym postawić sprawę jasno: mam dość negatywnej narracji w stosunku do mojej osoby i do Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma żadnego zapisu w umowie koalicyjnej z Bezpartyjnymi Samorządowcami w Sejmiku Dolnośląskim o jakichkolwiek zmianach terytorialnych. I Takich zmian u nas nie będzie.

Obecny na spotkaniu Wójt Tadeusz Kielan zapewnił, że do momentu ogłoszenia decyzji nadal będzie zabiegał o swoją gminę. Zaapelował do radnych rady Miejskiej w Lubinie, który na najbliższej sesji mają głosować nad uchwałą o przyłączenie sołectw do miasta, aby głosowali przeciwko tej uchwale.

Mieszkańcy gminy Lubin przyjęli informację posła Kubowa z zadowoleniem. Jednak są bardzo ostrożni w swoich reakcjach. Mówią, że będą spać spokojnie dopiero wtedy kiedy decyzja o odmowie rozbioru gminy zostanie oficjalnie ogłoszona.