Przy pięknej słonecznej pogodzie sympatycy sobotnich spotkań powitali wiosnę. Na trasie zjawiło się 49 osób oraz wielu wolontariuszy i kibiców odwiedzających Park Wrocławski.

Przedstawiciele MKS Zagłębie Lubin zapraszali uczestników na niedzielny mecz z Gwardią Opole oraz środowy, w którym zmierzą się w Półfinale Pucharu Polski z MKS Lublin. Wszyscy kibice otrzymali na mecze bilety.

Wystartowało 31 panów oraz 18 pań w kolorowych wiosennych strojach, którzy pięciokilometrową trasę pokonali biegnąc, truchtając lub maszerując z kijkami. Wszyscy w swoim tempie bez względu jakie ono jest bowiem biegniemy dla własnej satysfakcji.

Przypomnijmy, że udział w biegu jest bezpłatny ale wymagane jest wcześniejsze jednorazowe dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja jest jednorazowa, to znaczy, po jej dokonaniu, można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji w Polsce i na świecie. Wolontariusze chętnie pomagają wszystkim, którym rejestracja może stanowić trudność.  

Na biegu pojawili się goście z Wielkiej Brytanii. Graham White, którego stałą lokalizacją jest Wimbledon Common parkrun ma na swoim koncie 237 biegów. w tym 29 biegów w różnych częściach świata. Był między innymi w Islandii, Australii, Francji. Cylie Corso w Lubinie zaliczyła 233 bieg. Gratulujemy i zapraszamy ponownie do Lubina. Przy tej okazji warto dodać, że już za trzy tygodnie w Lubinie odbędzie się dwusetny bieg, na którym nie powinno nikogo zabraknąć, kto lubi poranne wybieganie. Wśród biegaczy lubińskiej lokalizacji mamy sympatyka, który do tej pory nie opuścił żadnego biegu – to pan Robert Kapiec. Takiego sukcesu życzymy każdemu uczestnikowi.