Na strzelnicy pneumatycznej w Lubinie przy ulicy 1 Maja 5 odbyły się organizowane przez Zarząd Rejonowy LOK wraz z BDZW Wrocław Strzeleckie Mistrzostwa LOK z broni pneumatycznej. W zawodach startowało 49 zawodniczki i zawodników reprezentujących 11 najlepszych drużyny klubowych LOK naszego województwa oraz startująca poza konkurencją, a zaproszona przez organizatora drużyna UR Jawor.
 
Zawody miały na celu podsumowanie sezonu zimowego drużyn strzeleckich oraz wyłonienie najlepszych strzelców województwa dolnośląskiego.
 
Uczestnicy strzelali połowę konkurencji tj. 30 strzałów ocenianych w konkurencjach pistoletowych i karabinowych.
 
Klasyfikację drużynową oceniono na podstawie miejsc zajętych przez zawodników poszczególnych ekip w swoich konkurencjach według klasyfikacji:
6 punktów za I miejsce
– 5 pkt. za II m – ce
– 4 pkt. za III miejsce
– 3 pkt. za IV m – ce
– 2 pkt. za V m – ce
– 1 pkt. za VI m – ce
 
W konkurencji drużynowej kolejność była następująca:
1. LOK LUBIN I – 38 pkt.
2. LOK LEGNICA I – 35 pkt.
3. LOK OŁAWA I – 25 pkt.
4. LOK LUBIN II – 12 pkt.
5. LOK OŁAWA II – 12 pkt.
6. LOK JELENIA GÓRA – 11 pkt.
7. LOK POLANICA I – 8 pkt.
8. LOK GŁOGÓW – 5 pkt.
9. LOK POLANICA II – 4 pkt.
10. LOK LEGNICA II – 2 pkt.
11. LOK LEGNICA III – 1 pkt.
 
Konkurencja pistolet pneumatyczny kobiet
1. Anna Gałka (Legnica I) – 273 pkt.
2. Joanna Panter (Lubin I) – 261 pkt.
3. Kazimiera Jasińska (Oława II) – 191 pkt.
 
Konkurencja pistolet pneumatyczny mężczyzn
1. Mariusz Gajewski (Lubin I) – 274 pkt.
2. Damian Suszczyk (Legnica I) – 266 pkt.
3. Tadeusz Białocki (Lubin II) – 266 pkt.
 
Konkurencja pistolet pneumatyczny juniorek
1. Natalia Mazurek (Legnica I) – 226 pkt.
2. Dominika Jarzynka (Lubin I) – 213 pkt.
3. Viktoriia Skrypchuk (Oława I) – 166 pkt.
 
Konkurencja pistolet pneumatyczny juniorów
1. Jakub Machowicz (Lubin I) – 278 pkt.
2. Jakub Kobylnik (Oława I) – 254 pkt.
3. Mikołaj Zarzycki (Lubin II) – 253 pkt.
 
Konkurencja karabin pneumatyczny kobiet
1. Zuzanna Pólkowska (Lubin I) – 262 pkt.
2. Joanna Czerwenka (Polanica I) – 250 pkt.
3. Anna Kuś (Lubin II) – 216 pkt.
 
Konkurencja karabin pneumatyczny mężczyzn
1. Tomasz Kurek (Legnica I) – 284 pkt.
2. Przemysław Świniarek (Głogów) – 273 pkt.
3. Zbigniew Wronkowski (Polanica I) – 267 pkt.
 
Konkurencja karabin pneumatyczny juniorek
1. Gabriela Jankowiak (Legnica I) – 255 pkt.
2. Amelia Pawłowska (Lubin I) – 205 pkt.
3. Wiktoria Wierzbicka (Legnica I) – 198 pkt.
 
Konkurencja karabin pneumatyczny juniorów
1. Piotr Repeła (Legnica I) – 287 pkt.
2. Przemysław Karski (Lubin I) – 259 pkt.
3. Jakub Janiak (Oława I) – 257 pkt.
 
Trzy najlepsze drużyny otrzymało Puchary Dyrektora BDZW LOK Wrocław. Zwycięzcy konkurencji otrzymali puchary, a trzej osoby najlepsze w konkurencji medale ufundowane przez Zarząd Rejonowy LOK Lubin.
 
Dekoracji najlepszych dokonał Dyrektor BDZW LOK Janusz Stach oraz Prezes ZR LOK Lubin Andrzej Drogosz oraz sędzia główny zawodów Stanisław Paczkowski.
 
inf./fot. LOK Lubin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę