Radni Miejscy i Powiatowi Prawa i Sprawiedliwości zachęcają do wspólnego sprzątania zakątków Lubina. Zaczną od terenów przylegających do pętli autobusowej przy ul. Piłsudskiego tuż obok lasu i garaży. Miejsce to woła o przysłowiową „pomstę do nieba”. Śmieci i odpadki, jakie tam zalegają, nie interesują służb sprzątających w Lubinie. Czas wziąć sprawy w swoje ręce.

Nie wiadomo dlaczego to miejsce jest tak zaśmiecone. Teren przypomina mini wysypisko śmieci a winna wcale nie jest temu zaśnieżona zima, bo jej po prostu nie było.

Zawitała do nas astronomiczna wiosna. Zwykle bardzo oczekiwana. W tym roku przyroda postawiła nas wprowadzić w ten czas stosunkowo łagodnie. Nie było zwałów śniegu, który topniejąc odsłaniałby śmieci pozostawione zapewne w sposób nieumyślny. Mogliśmy więc w sposób stały przyzwyczajać wzrok do pewnych „wysypisk”, które powstały na terenie naszego miasta i nie są wcale pośniegowym szokiem. Jednym z takich miejsc jest teren pomiędzy garażami przy rondzie na osiedlu Przylesie w okolicy ulicy Leśnej i Piłsudskiego. Bezpośrednio przy ścieżce rowerowej zalegają butelki, opakowania i wszelkiej maści pozostałości po dokonanej konsumpcji – opisują sytuację radni – Jako radni postanowiliśmy dać przykład w jaki sposób powinniśmy dbać o nasze miasto. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji, podczas której chcemy w miarę możliwości uporządkować ten skrawek. Zapraszamy koleżanki i kolegów z klubu Lubin 2006, ze stowarzyszeń, kandydatów z minionych wyborów – piszą na portalu społecznościowym radni PiS.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom rękawiczki i worki na śmieci. Akcja rozpocznie się o 16:00. 23 marca. Wydarzenie wpisuje się w  TrashTag Challenge , czyli  wyzwanie, które jest bardzo popularne w  internecie. 

 

Poprzedni artykułGmina Lubin wydała opinię w sprawie zmiany granic
Następny artykułBieg Papieski 11 maja. Zapisy lada chwila