Olimpiada „Zwolnieni z teorii” rokrocznie daje młodym ludziom szansę na nietuzinkowe projekty. Tym razem uczniowie I LO mierzą wysoko. Ich aplikacja do nauki języka duńskiego trafiła na rynek. Są szanse na główną nagrodę w konkursie.

„Olimpiada Zwolnieni z teorii” to ogólnopolski konkurs, w którym młodzież może wykazać się naprawdę ciekawymi pomysłami i ich realizacją. Katarzyna Haraś, Paulina Kucharczyk, Marek Hajduk, Bartosz Kochański  i Igor Kwaśnik uczniowie I LO z Lubina postawili na obszerny projekt.

– Podjęliśmy się wyzwania stworzenia pierwszej, bezpłatnej aplikacji do nauki języka duńskiego i udało nam się wprowadzić ją na rynek. Jest już dostępna w Google Play. Mamy dużą szansę, by dostać Złotego Wilka, czyli główną nagrodę. – informuje Katarzyna Haraś – W rozwijającym się świecie przed młodym pokoleniem otwiera się coraz więcej możliwości na rozwój swojej edukacji. W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych krajów przy wyborze studiów stała się Dania, ze względu na wysoki poziom nauczania i przyjazną młodym gospodarkę. Niestety wielu absolwentów szkół średnich napotyka problem w kontakcie z Duńczykami – brak jakiejkolwiek znajomości języka. Tutaj pojawia się projekt społeczny DUN-SPEAK ze swoją aplikacją o tej samej nazwie, którego celem jest nauczenie ludzi tego niszowego języka, a także przekazanie przydatnych faktów o samej Danii, jej mieszkańcach i kulturze – dodaje Katarzyna Haraś.

DUN-SPEAK jest projektem , którego nadrzędnym celem jest stworzenie aplikacji do języka duńskiego i jej promocja poprzez różne środki. Od niedawna można już pobrać tę aplikację. Uczy łatwo i przystępnie języka duńskiego. Oferuje duńskie fiszki, ciekawostki o kraju oraz przydatne dla studentów informacje o duńskiej edukacji i warunkach życia – dodają twórcy.

Poprzedni artykułDamski bokser zatrzymany. Usłyszał zarzuty
Następny artykułRynkowe zmiany