Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi Lubina, który podejrzany jest o stosowanie przemocy domowej wobec swojej partnerki. Mężczyzna został odizolowany przez policjantów od pokrzywdzonej kobiety po jednej z awantur, którą wszczął będąc pod wpływem alkoholu. Damski bokser usłyszał już zarzuty.

 20 marca  około godziny 20.30 policja w Lubinie otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na osiedlu Przylesie.

– Kiedy dojeżdżali na miejsce interwencji, przed klatką schodową zauważyli młodą kobietę, która posiadała widoczne ślady pobicia. Jak ustalili policjanci pokrzywdzona uciekła z mieszkania przed swoim partnerem. Podejrzanego 23-latka policjanci  zastali w mieszkaniu. Był bardzo pobudzony i agresywny. Nie stosował się do żadnych poleceń wydawanych przez policjantów. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jak ustalili mundurowi, w rodzinie tej prowadzona jest procedura „Niebieskiej karty” w związku ze stosowaną przez 23-latka przemocą. Niejednokrotnie mężczyzna będąc pod wpływem narkotyków i alkoholu wszczynał awantury domowe, znęcając się fizycznie i psychicznie nad swoją 27 – letnią partnerką – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

Sprawca usłyszał już zarzuty. Prokurator na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazem opuszczenia ich wspólnego mieszkania. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

inf/fot. KPP Lubin

Poprzedni artykułBieg Papieski 11 maja. Zapisy lada chwila
Następny artykułLicealiści z Lubina walczą o Złotego Wilka