Lubinpex zadbał o młode talenty organizując konkurs gitarowy o Miedzianą Strunę. Zgłoszenia do I Dolnośląskiego Konkursu Miniatur Gitarowych o Miedzianą Strunę są możliwe do 15 marca. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa.

Zmagania w ramach konkursu Miniatur Gitarowych o Miedzianą Strunę zaplanowano na 30 marca. Żeby wziąć w nich udział wystarczy zgłosić się do organizatorów, a zostało na to niespełna 2 tygodnie. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy marketing@lubinpex.com.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 663 226 594. Będzie to pierwsza taka okazja w województwie, by młodzi muzycy z Dolnego Śląska pokazali swoje gitarowe umiejętności.

– Konkurs jest skierowany do uczniów I stopnia szkół muzycznych, ale nie tylko. Dotyczy też podmiotów niepublicznych. Jest też formuła open, czyli konkurs otwarty dla ognisk i innych form kształcenia muzycznego – mówi Mirosław Aleksandrowicz, prezes PHU Lubinpex – Chodzi o edukację środowiska muzycznego na Dolnym Śląsku. To bardzo szeroki zakres geograficzny. Z jednej strony będzie okazja do konkurencji w gronie młodych adeptów sztuki gitarowej, ale też chcemy zintegrować środowisko. Chcemy być taką platformą wymiany doświadczeń muzycznych – dodaje prezes Aleksandrowicz.

Impreza wpisuje się w główne założenia właścicielskiej spółki organizatora, jaką jest KGHM Polska Miedź S.A.

Bardzo się cieszymy, że naszym partnerem jest Fundacja KGHM, która stoi  na straży idei działania społecznego i odpowiedzialności społecznej, a my wpisujemy się w tę politykę. To podkreśla obraz KGHM jako firmy, która jest umocowana w społecznie w tym regionie i środowisku – mówi szef Lubinpex-u.

Konkurs odbędzie się w Sunny Music Club w Legnicy. Zakończy się koncertem Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego.

fot. http://gitara.wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę