ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie zaprasza na 8. ogólnopolską “Noc Sów”, która odbędzie się w dniach 22-23.03.2019r. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Noc Sów to setki wydarzeń lokalnych w całym kraju. W Lubinie Noc Sów odbędzie się po raz czwarty. W ramach Nocy Sów 2019 odbędą się warsztaty przyrodniczo-plastyczne, wykłady oraz wyprawy terenowe w poszukiwaniu sów. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny!

“Mimo, że najczęściej schowane w mroku nocy lub starej dziupli, albo gdzieś na strychu – Sowy z bliska zaskakują urodą. Od ogromnego puchacza, po maleńką sóweczką, niewiele większą od wróbla – sowy mienią się beżami, brązami i szarością w tysiącach odmian i odcieni. Rysowane czernią, oprószone plamkami, paskami i kreskami. Piękne. Z bliska i dobrze widoczne – robią jeszcze większe wrażenie niż przejmujące uhuuu-hu-uu dobiegające z mroku nocy.”

NOC SÓW 2019 – Szczegółowy harmonogram:

22.03.2019r., piątek:

  • godz. 9.00, 10.30 oraz 12.00 – Warsztaty przyrodniczo-plastyczne dla grup zorganizowanych.
    Miejsce: budynek edukacyjny ZOO Lubin.
    Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr telefonu: 734 170 991.
  • godz. 18.00 – Wycieczka terenowa z ciekawostkami o sowach oraz nawoływaniem puszczyka. W planach ognisko z kiełbaskami.
    Miejsce: Dolina Zimnicy, spotkanie na początku ścieżki przyrodniczej. 

23.03.2019r., sobota:

  • godz. 16.30 – Wykład “Charakterystyka sów gniazdujących w Polsce”. Miejsce: budynek edukacyjny ZOO Lubin.
  • godz. 18.00 – Wycieczka terenowa do Koźlic w poszukiwaniu puszczyków. Miejsce: Koźlice, zbiórka o godz. 18.00 na parkingu przy MPWiK w Lubinie, ul. Rzeźnicza 1, od strony rzeki Zimnicy zaraz przy wejściu na teren ogrodu zoologicznego; dojazd na miejsce własnym transportem!

inf.: materiały prasowe ZOO Lubin