Niczym z  filmu sciene – fiction pojawił się dokument, który mówi o dokonanym już podjęciu uchwały Rady Powiatu z Sesji, które dopiero ma się odbyć. Dokument dotyczy przekształcenia Technikum w Lubinie przez zmianę siedziby. Mowa o włączeniu technikum do II LO i przekształceniu dotychczasowego liceum w Zespół Szkół nr 3. Głosowanie nad uchwałą dopiero będzie tymczasem Starosta Powiatu Lubińskiego podpisał już dokumenty z przyszłą datą. Lubinianie pytają po prostu – co jest grane, czy ktoś przeniósł się do przyszłości?

Przekształcenie II LO w Zespół Szkół nr 3 tak, by włączyć w jego posady Technikum to gorący temat w Lubinie. O fakcie poważnych zmian w strukturze II LO dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice dowiedzieli się kilka dni temu z dokumentów opublikowanych dla Radnych, którzy mają głosować nad uchwałą 28 lutego na Sesji.

Nowości poważnie zmienią funkcjonowanie II LO. Jak mówi dyrekcja i nauczyciele, na pewno pozbawią szkołę prestiżu, na który pracowała 32 lata. Poza tym przepełnienie placówki sprawi, że uczniowie i nauczyciele będą musieli pracować na dwie zmiany. W ciągu kilku dni podjęto starania, by do przekształcenia nie doszło. Odwiedzono Kuratora Oświaty, spotkano się z mediami. Apelowano do Starostwa, które od 1 stycznia jest organem zarządzającym o nie wprowadzanie zmian. Połączenie szkół w roku, gdy od września  zacznie się nabór absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów to feralny moment. Będzie to podwojona liczba przyszłych uczniów. 

Dotarł do nas dokument, który budzi ogromne zdziwienie. Jak to możliwe, że został podpisany przez Starostę i dotyczy wydarzenia, które ma dopiero mieć miejsce?  Lubinianie pytają czy osoby, które  sporządziły dokument przeniosły się do przyszłości? Zapytamy o to jutro podczas Sesji Rady Powiatu, która dopiero ma się odbyć.

 

Poprzedni artykułBieg ku czci poległym i by pomóc chorej lubiniance
Następny artykułPączki w KGHM z myślą o chorych dzieciach

3 KOMENTARZE

  1. Brawo Adam! Ale po co czwartkowe głosowanie skoro już dałeś podpis 🙂 bez pozdrosów

  2. Przeginają – brak słów.
    Dzisiaj jest 27.02.2019 r. – a zatem jak to możliwe ???
    Kto otrzymał takie pismo ?

  3. Szokujący poziom pewności siebie. No, ale cóż…pycha kroczy tuż przed upadkiem. Starosta za takie łamanie procedur i podpisywanie pism ze sprawą, która miała być uchwalana dopiero w dniu następnym powinien odpowiadać dyscyplinarnie. Szok i kompromitacja całej Rady Powiatu. Natychmiast odwołać i zgłosić do prokuratury. Państwo w państwie. Wstyd

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.